| bishsmahs a întrebat:

Trebuie sa imi reglez frana de pe spate la bicicleta dar suruburile s au ros si nu le mai pot desfileta cu imbusul, niste idei cum as putea sa scot suruburile ca sa le inlocuiesc?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca s-a stricat imbusul, inseamna ca n-ai folosit cheie potrivita (si s-a tocit imbusul).
Daca s-a stricat filetul, atunci a fost de calitate nepotrivita.
Du bicicleta la un service, ei au scule /solitii pentru ambele cazuri!

| cfrtobias a răspuns:

Prima oara desfaci cu impus toata frana din partea de jos si dupa tai firul si dupa cumperi frana noua si fir, daca nu pot altfel happy

| cfrtobias a răspuns:

Ori folosesti ceva patent si poate poti invarti cumva... sa desfaci unde bagai cu imbus