| Ionut01 a întrebat:

Un baiat mi-a spus ca unu i-a dat unui golf 5000 de ture
inseamna ca a facut 5000 de ture cu ia sau ce?

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

In timpul functionarii o chestie de la motor ca sa intelegi se invarte si de cate ori pe minut se invarte motorul alea inseamna turele, deci acea componenta a facut 5000 de turatii in timp de un minut!

12 răspunsuri:
| mitzacbr a răspuns:

Vrea sa zica ca i-a dat 5000 de rotati pe minut.

| StubblyTooth a răspuns:

Adica a accelerat-o la 5000 turatii

| DAS a răspuns:

5000 de turatii pe minut, ale motorului nu a masinii.

| Ionut01 explică:

Mai detaliat, daca se poate

| andrey23 a răspuns:

Sunt rotatii nu turatii... numarul de rotatii cu care se invarte axul motorului.

| silvester13051996 a răspuns:

Ba mai sunt prosti ca voi care treiesc cu net in un click distanta si nu stiu sal foloseasca

| alexandra63 a răspuns:

A condus 5000 de ori in juru blocului laughing))))))))))))))

in cerc

| Ionut01 explică:

eu acum ce am facut nu m-am ajutat de net
nici macar nu sti ce inseamna prost si il mai si folosesti (pentru silvestar)

| The21Luk a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=he7dgVPTXNs uite aici. In ceasul din dreapta se afla turometrul. Respectivul care este la volan accelereaza bmw`ul pana la 7500 rpm (rotatii pe minut).

| Ionut01 explică:

Ms The21Luk

| taliban a răspuns:

Esti tembel?laughing)

| Ionut01 explică:

Mata e tembela!