| anonim_4396 a întrebat:

URGENT! Am la tara la bunici un scuter Gilera Runner 50cmc din 2001(e modificat:am schimbat la el motorul, am pus unul pe apa si set de 80),dar problema este ca intr-o iarna s-a spart rezervorul cu antigel si a curs in scuter(prin motor...),am chemat pe cineva cunoscut si mi-a curatat tot punandu-mi la punct ceea ce trebuia.Dar vara trecuta cand am mers cu el, intamplarea nefericita a facut sda mi se opreasca deodata motorul(nu stiu din ce motiv, e ceva ciudat).am chemat pe cineva sa se uite si nu i-a dat de capat..Eu imi imaginez ca poate fi de la o piesa din spate care e cu magnet(si mi-a reparat-o omul acela lipind magnetul cu superglue). Aveti vreo idee? Maine vreau sa merg la tara sa demontez.dar nu stiu de unde sa o iau si ce sa fac.Imi puteti da un sfat ceva? Va rog sa va faceti putin timp sa ma lamuriti(Nu imi mai pot permite sa chem alt reparator)...DAU FUNDA!

1 răspuns:
| KaPy2 a răspuns:

Vezi și tu setu dacă e în regula, dacă te-ai pricepe ți-ai face tu o verificare asa în mare