| anonim_4396 a întrebat:

Urgent! Salut. Sunt diagnosticata cu nistagmus. Am -2 si -2.50 dioptrii la ochelari. As putea obtine permis de conducere?

6 răspunsuri:
| Savina23 a răspuns:

Eu cred ca da! Din moment ce vezi cu ambii ochi, cred ca da!

| andycoolgirl a răspuns (pentru Savina23):

Am fost la oftalmolog si randurile mici nu le vad. Doar mari si medii.

| Savina23 a răspuns (pentru andycoolgirl):

Da,dar indicatoarele sunt mari, nu ai cum sa nu le vezi.Iti inteleg problema, am si eu in familie...

| andycoolgirl a răspuns (pentru Savina23):

Am si nistagmus. nici aceasta nu ar fi un inpediment sa dau pentru permis? multumesc

| Savina23 a răspuns (pentru andycoolgirl):

Eu nu cred ca ar fi un impediment.Mergi cu o prietena cu masina prin oras,stai in fata,desigur in dreapta,si plimba te prin oras, sau cu taxiul si vezi daca observi pietonii, semnele de circulatie, semafoarele. Daca le vezi, poti da de permis.Succes!?

| Yoyo222 a răspuns:

Buna, mi-ai putea spune daca ai putut da de permis, am și eu aceeași problemă și as vrea sa știu dacă tu ai putut