| aduadall2 a întrebat:

Va rog ajutati-ma, m-a impins pacatul sa umblu la reglajele carburatorului din cauza unui mecanic care mi-a spus ca din cauza unu jigler nu mai stiu care imi taie acceleratia cand merg cu el si mi-a zis ca trebuie marit sau altul mai mare. Acum incepe faza care m-a impins dracii sa umblu la reglajele de la carburator si acu porneste greu si cand porneste nu sta la relantiu, moare, sau cand il accelerez moare scuterul. Este un piaggio zip 2t 49cc 1994 si carburatorul un Dellorto PHVA 12, filtrul este curat, set motor nou, magnetou nou, cdi nou, va rog ajutati-ma.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi cu masina in servis numai umbla aiurea la reglaje ca o strici de tot.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cauta documentatia de fabrica (manualul) pentru reglajul standard, sau du-te la un mecanic.

| aduadall2 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu il mai am daca ai puteai sa imi dai tu link?