| 125alex a întrebat:

Va rog spuneti-mi cum se procedeaza pentru schimbarea motorului la dacia 1310. Ce acte sunt necesare?
MULTUMESC!

Dau FUNDA la raspunsul cel mai clar si corect...

Răspuns Câştigător
| MariusF23 a răspuns:

Cumperi un motor nou(cu aceeasi cilindree si putere) si il schimbi intr-un atelier autorizat RAR. Apoi mergi la RAR sa iti treaca seria noua de motor in CIV. Daca pui alt tip de motor trebuie sa faca omologari (la care cel mai probabil o sa pici). Mai multe detalii gasesti aici : http://www.rarom.ro/......--195.html

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar cand vinzi masina te controleaza la seria motorului.Sa nu arunci motorul vechi (blocul ), pentru orice eventualitate.
Il poti monta la loc in caz ca ai de gand sa o tii mai mult.

| SmartShooter a răspuns:

Niciun act, pastrezi copii dupa cartea de unde provine motorul. Motorul este piesa de schimb mai nou