| mitzaneb1 a întrebat:

Va salut am si eu o intrebare legata de masina mea este un vw vento 1.8 75cp.Problema este urmatoarea,vreau sa schimb si eu amortizoarele pe fata, am comandat amortizoare OPTIMAL si surpriza a fost urmatoarea cin m-am apucat sa le pun am avut osurpriza am observat ca telescopul amortizorului este mai subtire si imi joaca rulmentu si flansa pe el, am comandat alt amortizor tot aceias firma alt cod si exact aceeias chestie sti cineva ce as pute face? PRECIZES K AM COMANDAT 4 TIPURI DE AMORTIOARE TOATE LA FEL INGUSTE TELESCOAPELE SI JACA PE FLANSA SI RULMENT? STI CINEVA O EXISTA ALT FEL DE FLANSE SI RULMENT MAI INGUSTE? VA MULTUMESC

1 răspuns:
| mihairad a răspuns:

Ciudata situatia, vezi c aexista si amorticoare reglabile http://www.pieseauto.ro/cauta/amortizoare+fata+vento/, poti lu alegatura cu vanzatorii sa le expui problema, sa le dai codul de piesa, dimensiuni si ei iti vor comuica daca este bun. Mai exista posibilitatea sa le trimiti poza cu amortizorul vechi, eventual sa mergi intr-un service autorizat sa incerce ei tot felul de amortizoare. Alta solutie nu vad in cazul tau.