| Vboi00 a întrebat:

Va salut. Sunt interesat sa dau de carnet dupa ce termin cu bacul in vara asta, poate putin mai tarziu. Insa la mine exista o foarte mare problema. Nu stiu aproape nimic despre masini cand vine vorba de partea tehnica. De exemplu, daca as vrea sa imi iau o masina SH sau noua, nu as sti absolut nimic, nu as sti dupa ce sa ma orientez pentru a-mi lua masina. Ce recomandari imi puteti face in privinta asta?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ca sa sofez o masina, nu-ti trebuiesc cunostinte mecanice, ci sa stii foarte bine Legsilatia rutiera, sa iei exmaneul de sala si traseul si sa ai permisul in buzunar.
Alegerea unei masini o poti face in functie de bugetul pe care-l ai, alaturi de tatal sau o cunostinta, care se pricepe la masini.

| Mirris a răspuns:

Mai intai ia carnetul, apoi gandeste-te la masina, parerea mea.