| Girly97 a întrebat:

Voi cum îi salutați pe cei pe care îi cunoașteți atunci când vă întâlniți în trafic? Cu un claxon scurt sau cu un flash scurt?

17 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Asta e întrebare la examen?

| Girly97 explică (pentru RAY):

Sper!

| RAY a răspuns (pentru Girly97):

Doar faci cu mana atât, nu urli, nu claxoneazi

| RAY a răspuns (pentru Girly97):

Mai pleci și tu cu mașina în străinătate, acolo nu e legea junglei, trebuie sa fii civilizata în trafic

suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce as face asta? În primul rând claxonatul in astfel de situații e interzis prin lege

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cu mâna, dacă îi văd.
Sau cu un claxon scurt, dacă m-au salutat și mi-am dat seama după ce am trecut de ei.

| gabicoo a răspuns:

Scoți capul pe geam și urli: Ci mai faci uăi Vasîli!

| johnnny123 a răspuns:

De ce trebuie să-ți saluți cunoscuții în trafic?
Orice claxon sau flash poate fi interpretat greșit.

Dacă țin neapărat să-mi salut un cunoscut în trafic, încerc să opresc lângă el la semafor și să fac contact vizual. În niciun caz în timpul deplasării.

| ReddY25 a răspuns:

Flash

| carevaescu a răspuns:

Depide de situatie. La tara, unde nu e trafic, claxon si salutare cu mana. Claxonul trebuie sa fie f scurt.

| DovleacTurbat a răspuns:

Cu 2 degete ridicate in sus deasupra volanului happy

| Alexandru3131 a răspuns:

Tu ai o problema cu flash-urile. Ma indoiesc ca ai minim 18 ani, si faci scoala de sofer. Ca, la ce intrebari adresezi, mai mult de 13 nu iti dau. Fiind fata, ar trebui sa fii mai matura la minte. Vai, vai...

| RAY a răspuns (pentru Alexandru3131):

Fetele sunt misterioase

| cristianvalentin337 a răspuns:

Dau geamu jos si strig dupa el de obicei

| RaulȘerban a răspuns:

Nici, nici. Îi poți derutab pe celialți. Știu din proprie experiență. Când am fost începător s-au claxonat doi prieteni, eu m-am speriat crezând că am făcut ceva și mă claxonează pe mine, m-am întors să mă uit, am pierdut controlul volanului și am intrat într-un cap de pod.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru RaulȘerban):

Te-ai întors cu tot cu volan? laughing
De acord că poți deruta ceilalți participanți la trafic.

| RaulȘerban a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Cu tot cu mașină laughing nu numai cu volan.