| anonim_4396 a întrebat:

Voi sustine examenul auto (categ B) in a 2-a saptamana din luna ianuarie. Cineva care a sustinut orasul iarna, ma puteti ajuta cu sfaturi? Cum se desfasoara examenul iarna, e mai bine, e mai rau?

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E fix la fel. daca drumurile sunt impracticabile sau destul de periculoase se va amana examenul. Eu asa am patit. ninsese foarte tare fix in dimineata respectiva,

Ai grija ca distantele de franare sunt mai mari, nu frana brusc, incalzeste masina bine inainte sa nu ai probleme cu geamuri le incalzite si neaparat mai fa 2-3 ore de condus inainte daca va fi zapada sa te acomodezi