| yoalex26 a întrebat:

Vreau sa cumpar o masina care e deja inmatriculata pe romania.ca sa o inscriu pe numele meu, trebuie sa platesc obligatoriu impozitul pe anul in curs? mentionez ca masina respectiva are deja fisa fiscala emisa !

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Trebuie sa platesti impozitele scadente, atat.

| alessia5158 a răspuns:

Da, trebuie sa platesti impozitul( impozitul face parte din categoria impozitelor locale, iar tu ca proprietar, esti obligat sa-ti platesti impozitele datorate( pe teren, cladire, mijloace de transport).

| giulian9 a răspuns:

Da se plateste.

| yoalex26 explică:

Multumesc!