| andrei47 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un bmw 318 DIESEL, modelul din 1997. Ce imi puteti spune despre aceasta varianta? Sunt problematice? Intretinerea e chiar asa scumpa cum spun toti ca BMW-ul necesita mii de euro anual?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu neaparat ca bmw urile necesita mii de euro anual, in schimb o masina veche de 17 ani iti va scoate mereu bani din buzunar ca e la sf vietii si vor ceda toate pe rand.

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Da, o masina care are 17 ani e mai mult ca sigur un cazan. Necesita mii de euro anual, ca la varsta onorabila de 17 ani e un junghi. Repari ceva si cade altceva.

| Eclipse a răspuns:

Tot ce stiu despre BMW in general este ca motoarele lor sunt ca cele de Mercedes, "milionice" problema cu intretinere. sincer ca la orice masina second este adevarata. mai ales cand vine vorba de taxe de poluare