| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un gps pentru masina si am auzit ca trebuie sa instalezi un soft sau ceva de genu.imi da un cd cand cumpar gps-ul sau care este metoda? va multumesc. daca aveti vreun gps pe care mi-l recomandati astept parerile voastre.va multumesc mult

6 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Softul vine pe card de memorie gata instalat si decat bagi cardul in GPS. Softul decat cand apar strazi noi sau altfeva si vrei sa il upgradezi trebuie sa il instalezi, dar cel mai usor bagi cardul pe un card reader in calculator si dai instal dupa calculator direct pe card, apoi bagi cardul la loc in GPS, sau cumperi direct card cu softul nou instalat. Ca model depinde de ce bani dispui ca sa iti recomandam un model. Daca vrei ceva foarte bun ia un GPS Mio Spirit 670 pe care il gasesti la 400-450 de lei in functie de magazinul de unde il cumperi, exista model cu harta Romaniei completa si nu o sa ai nici o-data probleme cu el!

| emyyyy a răspuns:

Cumperi gps dar e chel in ghilimele chel lui ii trebuie bagata mapa cu hartile romaniei italiei etc astea sa baga pe un card de memorie pe care il primesti la gps si te costa 100 de lei sa bagi mapa cu hartile pe ea funda?

| FurtunaDiesel a răspuns (pentru emyyyy):

Cum sa il cumperi ma fara harti ce ai? Orice GPS exceptand chinezariile se da cu cablu de alimentare, cu harti, cu incarcator, cu cutie daca vreti voi laughing dar oricum exista HARTI!

| emyyyy a răspuns (pentru FurtunaDiesel):

Eu am luat acum vara trecuta un gps am dat 800 lei pe el nou din magazin garantie la el am primit la el un cablu de incarcat la masina unu de incarcat la priza o baterie de rezerva si un card de memorie...l-am bagat la curent i-am dat sa porneasca a pornit nimic pe el mam duc cu el la un tip si mi-a luat un milion sa imi bage hartile pe el

| alexro13 a răspuns:

Fiecare are o cate alta idee sad imi puteti da si mie un raspuns mai sigur?

| FurtunaDiesel a răspuns (pentru alexro13):

Depinde ce buget ai. Eu as alege urmatoarele GPS-uri in ordine descrescatoare:
1. http://www.cel.ro/navigatie-gps/gps-garmin-nuvi-3490t-plus-harta-europa-l/
2. http://www.cel.ro/......o-primo-l/
3. http://www.cel.ro/navigatie-gps/gps-mi-a-spirit-670-plus-romania-l/

Acum totul depinde de bugetul pe care esti dispus sa il aloci pentru un GPS. Eu am modelul "2" prezentat de mine si sunt foarte multumit de el, inainte am avut ceva mult mai scump, stia sa faca multe, avea muzica pe el, toate prostiile dar nu te orientai nici pe departe cum ma orientez cu actualul model!