| Anonim20p a întrebat:

Vreau să înscriu mașina la primărie dar am o amendă că am mers cu autobuzul pe oraș fără bilet, mă încurcă cu ceva?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te ai dezinformat cei care au scris. Poți înscrie mașină dacă ai amenzi. Probleme sunt când o vinzi.

20 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da, intai trebuie sa platesti amenda si eventualele penalizari aferente.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu te incurca cu nimic, doar ca nu iti vor inscrie masina, pana nu platesti amenda.

| darrio2007 a răspuns:

Platesti amenda si apoi inscrii masina.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru darrio2007):

Greșit.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Bula):

Greșit...

| MihaitzaItza a răspuns:

Doar la vanzare ai probleme cu amenzile neplatite.

Bula
| Bula a răspuns (pentru suntserios):

La noi asa este.

| adina5adina a răspuns:

Plătești amenda și după înscris mașina!

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Bula):

Sa ii intrebi pe baza carei legi este asa la "voi"

Bula
| Bula a răspuns (pentru suntserios):

H C L.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Bula):

Copy paste aici te rog, sa nu fiu si eu dezinformat

Bula
| Bula a răspuns (pentru suntserios):

De unde?
Hotaraile Consiliului Local sunt multe, nu apar la cautare Google. tongue

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Bula):

Eee, pai cauta la tine acolo, daca stii ca asa se face inseamna ca se respecta o lege. Si daca esti convins ca ei fac corect inseamna ca stii legea dupa care o fac.

Bula
| Bula a răspuns (pentru suntserios):

Nu stiu legea si nici nu ma intereseaza acum, fiindca nu ma afecteaza.
Stiu doar ca asa se procedeaza.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Bula):

Pai poate se procedeaza ilegal? Ce zici de asta?

Bula
| Bula a răspuns (pentru suntserios):

Nu cred, nu s-ar indrazni.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Bula):

Imi place de tine cum tii mortis de raspunsurile tale, dar niciodata nu vrei sa aduci o dovada happy

Bula
| Bula a răspuns (pentru suntserios):

Daca te intereseaza, atunci angajeaza avocat, sa se ocupe. tongue

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Bula):

Nu ma intereseaza pe mine, doar corectez cand lumea scrie prostii... tu te descurci cu primaria ta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai da, legea ii obliga sa iti inregistreze bunurile pe rolul fiscal indiferent de datorii. Recuperarea datoriilor pe urma e alta discutie.