| anonim_4396 a întrebat:

Vreau să învăț pentru școala de șoferi ca să iau permisul.
Am văzut că ultima carte apărută este "Noul cod rutier 2021".
Știu că există un site specializat, pe acela o să dau testele dar de învățat vreau să învăț din carte, deoarece nu-mi place să stau prea mult cu ochii într-un monitor sau ecran de telefon.
E de bun augur să cumpăr cartea "Noul cod rutier 2021" sau va apărea la anul noua ediție "Noul cod rutier 2022"?
Să cumpăr ediția actuală sau să aștept până la anul?
Dacă sunt alte cărți mai bune din care pot învăța, recomandați-mi, vă rog.

Răspuns Câştigător
| ShREKT a răspuns:

Poti sa iti iei acela ca este ok, ce iti recomand este sa faci testele si le poti face pe scoalarutiera.ro unde ai si optiunea sa faci in jur de 40-50 de teste care contin toate intrebarile, si poti alege si sa faci absolut toate intrebarile individual care te ajuta enorm

2 răspunsuri:
| Anuket a răspuns:

Întreabă instructorul de la teorie. El știe dacă și câte s-au modificat și chiar să îți zică astfel că nu va conta ediția pe care o deți.

| felixf a răspuns:

Ideea este simpla, si daca cumperi si daca nu, exista niste teste vreo 30 de bucati care trebuie facute de vreo 3 sau 4 ori daca vrei sa treci sala. Deci noul cod rutier aduce e drept noutati dar daca nu exersezi teste degeaba il iei. Bafta