| Gmcc a întrebat:

Vreau sa-mi imbrac capota, plafonu si portbagaju de la masina in negru! trebuie sa merg la rar sau pot sa merg si asa fara a avea vreo problema happy?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu e necesar sa mergi la RAR cu ea dar trebuie sa fie omologata pielea pentru ca la ITP o sa vada si pot zice ca bate in geam dar cum e negru nu se pune problema deoarece razele solare nu afecteaza deloc vizibilitatea la drum.

| aLeXsNs a răspuns:

Sunt de acord cu Spetsnaz

| FurtunaDiesel a răspuns:

Daca vrei sa le colantezi sau sa pui piele neagra cum pun uni nu e cazul sa te duc la RAR. Daca vrei sa le vopsesti in negru si asta inseamna mai mult de 30% din suprafata exterioara a masinii atunci legea spune ca trebuie schimbi culoarea masini in talon. Nu iti trebuie omologare ca sa schimbi culoarea, doar de completat niste acte la RAR si eliberarea unui nou talon, apoi te duci la ITP la aceiasi statie unde il ai facut ca sa iti treaca pe noul talon ITP-ul.

| corneloase a răspuns:

Daca suprafata modificata ca si culoare nu depaseste 30% din suprfata totala nu trebuie autorizati RAR.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Schimbarile in interiorul autoturismului, daca nu afecteaza structura de constructie, nu necesita nici o aprobare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si rar-ul ce sa-ti faca? Sa-ti dea amenda? Daca imbraci mai mult de 40% din suprafata masini iei amenda nasoala!