| DemonAlex a întrebat:

Vreau sa stiu si eu, de ce la pista din Top Gear, o curba se cheama HammondHead.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se cheama Hammond head, se cheama hammer turn, e ultima curba, la 90 de grade, din circuit, unde de obicei din cauza vitezei mari de intrare derapezi pe gazon si adio viteza!
Sau ai citit ceva mistouri la adresa lui Richard Hammond, zis si hamsterul ce-si albeste dintii, ha, ha. Adevarul ca a avut un accident cu un dragster si de atunci face Clarkson misto de el, sa nu se dea la vreo curba peste cap... oricum, curba din circuit e hammer turn, clar!

1 răspuns:
| RazvanHDd a răspuns:

E hammerhead. si se numeste asa pentru ca seamana cu un cap de ciocan (cica).