| Pretatractiv a întrebat:

Vreau sa va întreb dacă cumpăr o mașină sa spunem Dacia Logan noua și o ofer spre a o folosi cei de la Uber sau Bolt cat primesc de la ei pe zi? ei îmi asigura și service? ce licențe trebuie sa îmi iau sau își iau ei singuri?

1 răspuns:
| DonMoldo a răspuns:

Pai faci contractul de inchirieri auto Uber / Bolt dar o sa trebuiasca sa ai ITP valabil, transport alternativ, asistenta tehnica si rutiera, mentenanta si revizii anuale, anvelope de sezon (vara, iarna), asigurare RCA, acum nu stiu sigur daca iti ofera ei toate astea sau o sa trebuiasca sa le faci tu. Pretul variaza dar in general 100-150 lei/zi