| giusseppe a întrebat:

Vw bora 1.9.masina a fost pusa pe tester si nu arata nicio problema insa la relanti vin niste vibratii de zglantaie masina si se aude la motor un zgomot ca si cum ai bate in plastic.are idee cineva care ar fi problema?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| danutz2006 a răspuns:

Vibratiile pot fi de la volanta.
Dupa cum probabil stii, acest motor este destul de bun dar pot aparea probleme la Turbina si volanta.
Intreaba un specialist in mecanica (nu intotdeauna cel care este la butoane pe tester are si o vasta experienta de motoare diesel in spate).

| giusseppe explică (pentru danutz2006):

Mai nou si la plecarea de pe loc in treapta 1 tremura tot motorul si bordul..si se misca mult si capacul care mascheaza motorul.am fost la un mecanic si imi zicea ca i pompa tandem.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Zgîlțîie nu zglănțăie unde ai invatat sa scrii?

| giusseppe explică (pentru CristiDinBucuresti):

Zgâlțâie e corect..autocorectul din engleza e de vina..insa eu am intrebat altceva(in fine).