| Cristinaaa57 a întrebat:

1.ce faceti ca sa nu va mai curga pe fata fondul de ten la caldura? 2. daca ai tenul gras mai trebuie sa te dai cu crema pe fata inainte sa aplici findul de ten? dau funda.

2 răspunsuri:
| Just0a0dream a răspuns:

Buna.
Daca ai tenul gras, nu fa greseala sa amestecii fondul de ten cu crema.Si eu am tenul gras din nefericire si stiu cum e. Daca tii neaparat sa te dai cu fond de ten vara, e cam inevitabil sa nu curga de la caldura...ar trebui sa aplici o pudra peste.Totusi nu e prea ok sa il folosesti vara, astupra porii, inrautatesti situatia tenului gras, si favorizeaza aparitia cosurilor si a punctelor negre.Incearca sa renunti la el, macar vara.Eu nu il folosesc deloc vara.Primele cateva zile iti va fi mai greu, ti se va parea ca arati mai obosita, ca ai pete rosii etc sau nu stiu ce o sa iti mai para, dar dupa ce te vei dezobisnui vei vedea ca te vei simti mult mai bine fara el pe caldurile astea, iar tenul tau va arata si mai bine.Foloseste doar apa si un gel de curatare ceva, si lasa-ti tenul sa respire.Incearca cateva zile, nu mori, mai ales acum ca e vacanta, o sa iti placahappy