| anonim_4396 a întrebat:

A avut cineva rozacee sau ce naiba am eu, ca am nasu rosu mereu pe laterale? Vreau sa stiu daca se poate trata sau daca remedii naturale

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Rozaceea este cauzata de boli ale ficatului.
Investigheaza si trateaza-ti ficatul si rozaceea va dispare.
Sanatate multa!

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Mai simteam cum ma durea ficatul oleaca de la pepsi, dar am 20 ani...

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Chiar si daca ai 20 de ani poti sa ai un ficat bolnav, de la lipsa odihnei de noapte, cand ficatul nu se poate reface peste noapte, de la consumul de alcool sau de sucuri, de la mancare neadecavata (prajeli, tocaturi, afumaturi).
Rozaceea este un raspuns clar si diferct al unui ficat bolnav.
Da, am trecut prin asta si am rezolvat problema dar mi-a luat 2 ani.

| Jus7t a răspuns:

Mergi la dermatolog, chiar dacă ai, exista mai multe tipuri.

Și da, îți poate da anumite creme, etc.

| Fashionista10 a răspuns:

Ai putea sa iti faci niste analize la sange.Medicamente nu incerca ca e nasol rau.Nu exists testament dar o poti gestiona.Incearca sa nu mananci picant si sa nu being alcool. O seara buna!

| Fashionista10 a răspuns (pentru Fashionista10):

Exista*
tratament*
bei*

| adinaTPU a răspuns:

Exista tratament, desigur. Uite ce fain e articolul asta de la Regina Maria pe tema asta https://www.reginamaria.ro/utile/dictionar-de-afectiuni/rozaceea