| anonim_4396 a întrebat:

A facut cineva cursuri pentru machiaj? As vrea sa ma înscriu dar nu stiu daca merita 1600 lei pentru 2 saptamani.Nu stiu daca eu voi reusi sa fiu mai indemnatica in urma acestui curs.
A facut cineva un astfel de curs si imi poate povesti putin experienta sa?

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Cu diploma aia nu faci nimic, adică sa faci curs doar pentru diploma e degeaba. Eu zic sa îți iei niște produse foarte bune, investești ceva dar știi ca poți sa faci machiaj profesional cu ele. Pe YouTube sunt 1356753578 tutoriale de make up. Aia care fac tutoriale de make up și au milioane de abonați tot singuri au invatat, nu te gândi ca au fost la curs. Dacă ești pasionata de domeniul asta poți învata foarte bine și singura, totul e sa înveți niște tehnici și sa faci multă practica, pe tine, pe rude, pe prietene, îți pozezi fiecare machiaj și îți faci un album ceva ca sa știe lumea de tine.
Eu zic ca abia după aceea dacă chiar nu te descurci sa te duci sa dai 1600 lei pentru câteva ore unde va pune sa va machiați una pe alta.

| KinderBeeeib a răspuns:

Depinde de cine tine cursul. Daca tu esti inclinata spre machiaj si ai o pasiune, zic ca merita.

| Itanul a răspuns:

La curs, nu dobandesti indemanare. Acolo te invata combinatii, linii in functie de tipul fetei, etc. Dar daca nu ai indemanare, nu faci nimic.