| Gumalamanaazecea a întrebat:

A folosit cineva gel de curatare, exfoliant si masca 3 in 1 de la clearskin? http://www.avondiscounted.com/......-729-p.jpg
de cate ori pe saptamana se aplica? se da pe fata uda sau uscata? pe cutie scrie despre fiecare in parte, dar el e 3 in 1 si nu prea stiu ce sa fac. Nu vreau sa-l fi cumparat degeaba

Răspuns Câştigător
| Metamorphose a răspuns:

Da, îl folosesc! Și da, sunt cât de cât mulțumită de el...în + nici nu e așa scump deci eu zic că nu ai greșit când l-ai cumpărat laughing! Eu îl folosesc o dată, de 2 ori (depinde) pe săptămână ca exfoliant. (uită-te pe cutie și vezi) Când mai am timp îl mai folosesc și ca mască dar asta cam la 2 săptămâni.Nu obișnuiesc să îl folosesc ca gel de curățare în primul rând pentru că pielea mea câteodată are chef să devină sensibilă.dar asta e altă parte. Dacă te-ai gândit să îl folosești acum, când mai primim câte un sun kiss..ar fi bine să folosești și o cremă de aia împotriva ămm.în fine de aia cu protecție solară ceva în genu pentru că cum scrie pe cutie „Acest produs conține.(bla, bla) ..care poate mări sensibilitatea pielii la razele soarelui". Cam atât am avut de zis...Bye Bye! :*

4 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Pai se aplica pe fata umezita.
Ca gel il folosesti: aplici pe fata si masezi cu miscari circurale 1-2 minute api clatesti cu apa din abundenta.(se aplica zilnic)
Ca exfoliant: il aplici pe fata si maseszi cu miscari circulare insistand pe zona T apoi clatesti cu apa.(se aplica zilnic)
Ca masca: Il aplici pe ten, il intinzi si il lasi sa actioneze cam 5 minute apoi clatesti.(se aplica de 2 ori pe saptamana)
Cam asta e sper ca te'a ajutat si il aplici de cate ori doresti nu e obligatoriu sa il aplici zilnic sau de 2 ori pe saptamana, eu de ex il pun pe fata il masez pe toata fata apoi insist pe zona T api il las 5 minute si il aplic ca toate 3 deodata si fac asa cam de 2-3 ori pe saptamana.

| Tzukushi a răspuns:

Citeste aici despre exfoliantele naturale

http://www.sfaturilemariei.com/......-mai-fina/

| Scliparici a răspuns:

Eu ma dau pe fata uscata

| Scliparici a răspuns (pentru Scliparici):

Si se foloseste cam de 2-3 ori pe saptamana