| Loly a întrebat:

A folosit cineva sampon uscat? Cum e? Merita sa dai banii pe el?

Răspuns Câştigător
| Lola05 a răspuns:

Păi... dacă vrei să încerci așa ceva, încearcă mai întâi o variantă mult mai puțin costisitoare. Ca să vezi cum funcționează încearc-o exact înainte să te speli pe cap, ca să nu ai surprize și să nu mai poți ieși din casă în caz că ceva nu merge bine laughing)
Dacă ai părul șaten închis-brunet, presară la rădăcina părului scorțișoară măcinată foarte fin, iar dacă ai părul blond - șaten deschis - bicarbonat de sodiu. Apoi perie foarte bine părul și aranjează-l.
Pentru a presăra la rădăcină pulberile ai nevoie de o solniță, altfel va fi foarte greu să le aplici.
Presară uniform, nu exagera cu cantitatea și ai grijă să te perii foarte bine deasupra căzii pentru că altfel vei face mizerie pe jos.
Dacă îți merge bine cu bicarbonat sau scorțișoară nici nu mai are rost să dai bani grei pe șamponul solid happy
PS: eu nu am folosit pentru că nu mi se îngrașă părul, dar aveam o colegă în liceu care folosea (bicarbonat sau pudră pentru bebei) și chiar se vedea ca și cum părul ar fi fost proaspăt coafat. Se vedea mult mai ok părul după bicarbonat decât după pudră, pudra lăsa niște reziduuri albe destul de vizibile la rădăcina părului.

7 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Am cumoarat de curiozitate un sampon uscat mostra de la Rossmann (Germania) si sincer nu am fost atat de multumita. Tot mai bun e samponul clasic. Mie mi-a imbacsit parul, chiar daca am respectat cerintele de pe flacon. Poate ca nu am nimerit firma buna, desi mi-e teama sa mai incerc un altul...

| ascovit a răspuns:

Daca iti iei un sampon uscat de calitate da, merita.
Cel de la batiste e foarte bun, nu ai cum sa dai gresi cu el si isi merita banii. Eu am mai folosit si de la Balea, insa acesta e asa si asa, bunicel, nici nu pot spune ca nu-si face treaba dar se poate si mai bine.
Tine doar minte ca samponul uscat il folosesti o singura data intre doua spalari, altfel iti "ingreunezi" scalpul aiurea.

| justanotheruser99 a răspuns:

Eu folosesc de la Batiste si e destul de bun. Absoarbe sebumul si oferă volum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E dumnezeu in tub cu pulverizator! :)))
Cel de la balea nu mi-a placut, incarca parul si dadea oleaca de volum dar Batiste este o binecuvantare. Parul arata proaspat spalat si miroase divin, eu il foloseam si cand aveam parul curat pentru ca iti da volumul ala de reclama.

Nu-ti lua varianta xxl volum, cica e foarte naspa si nu absoarbe la fel de bine sebumul.
http://www.papusaruseasca.ro/......-range.jpg

| saturday10 a răspuns:

Am parul extrem de gras (trebuie sa mi l spal neaparat o data la 2 zile) si folosesc batiste, desi acum nu si mai face treaba deloc. Prima data cand l am incercat era super bun, ma tinea efectul sau 2-3 zile, acum ma tine doar cateva ore. Depinde si de parul tau.

| IoanaaaaaaaaASDF a răspuns:

L-am folosit, dar a2-a zi a trebuit sa fac baie neaparat.

| bobobo4321 a răspuns:

Samponul uscat iti reimprospateaza parul, il face sa arate ca dupa spalare.