| Pinguin15 a întrebat:

A folosit cineva tratamentul pentru pete cu acid salicilic 2.0% de la avon? Imi puteti spune va rog daca este bun pentru pete si chiar dispar?

2 răspunsuri:
| Vali87 a răspuns:

Vezi ca pentru pete mai sunt Glyco a 12 % acid glicolic si boreade 12 exfoliant forte cu 10% acid glicolic, ambele sunt pentru pete. Ce trebuie sa iti spun e ca trebuie sa ai rabdare, depinde de la caz la caz, eu de exemplu ma dau cu boreade 12 de 7 saptamani si nu am nici un rezultat si o sa ma duc la dermatolog joi. Ceea ce iti recomdand si eu tie pentru ca depinde ce ten ai, unele prd pot fi foarte bune pentru un anumit tip de ten si proaste pentru al tip de ten. Si totodata sa te dai numai seara si dimineata daca e primavara vara sa te dai cu o crema de prot solara altfel de arzi.
Si repet rabdare, uneori trebuie sa astepti 3, 4, 5 luni pana sa vezi primele rezultate.
Bafta!

| Șâret a răspuns:

Cat de cat... Dispar cam in proportie de 60%, vorbind de aplicarea pe o perioada destul de lunga.In principiu, e bine sa incerci.Desi nu se va vedea imediat efectul, peste ceva timp vor incepe sa dispara (nu trebuie sa te astepti la perfectiune, bineinteles ) Bafta