| missbee a întrebat:

A folosit cineva vopsea de păr Syoss? Am cumpărat recent Roșu Intens din noua gamă, dar până acum folosind vopsea profesională și fiind veșnic nemulțumită, m-am gândit să încerc și vopselele din comerț...
Nu am pretenția să dureze foarte mult - orice culoare se spălăcește în maxim o lună... dar măcar se apropie nuanța cu cea de pe cutie?

Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| eXcisioN a răspuns:

Am folosit exact aceeași vopsea prima dată când m-am vopsit. Eu având părul șaten, nu mi-a ieșit nuanța de pe cutie, ci una destul de închisă. Am folosit ulterior Brillance de la Schwarzkopf, din categoria Luminance (decolorează și vopsește în același timp) și am fost foarte mulțumită. Culoarea mi-a ieșit exact ca pe cutie. M-am vopsit acum o lună și jumătate, s-a decolorat, evident, dar a rămas o nuanță frumoasă de arămiu. Dacă vrei un roșu intens, eu pe asta ți-aș recomanda-o, în special dacă ai părul mai închis la culoare.

| Constantin_Andreea_1994 a răspuns (pentru eXcisioN):

Buna...deci sa inteleg ca vopseaua de la luminance chiar este buna si iese chiar si pe un par destul de inchis la culoare?:O3

4 răspunsuri:
| missbee explică:

Mulțumesc pentru răspunsuri.
Mădducu, ar fi destul de costisitor să cumpăr n vopsele, să le încerc pe o șuviță, și apoi să le arunc pentru că nu îmi place nuanța. De asta întreb înainte.batting eyelashes

Mulțumesc... am folosit până la urmă syossul, sunt destul de mulțumită. La rădăcini a ieșit cum am vrut eu, pentru că era nuanța naturală, vârfurile sunt ceva mai închise, dar e ok. Am să încerc Brillance data viitoare, mi l-a recomandat mai multă lume...

| madducu a răspuns:

Pai de ce nu incerci vopseaua pe o suvita mai din spate/mai de dedesubt? Daca nu-ti va placea culoarea, nu te mai vopsesti si gata.Simplu,nu?
Bafta:*

| Lexus28 a răspuns:

Eu am folosit Syoss. Am fost incantata de rezultat, dar eu am avut o nuanta de ciocolatiu.