| zoloteck a întrebat:

A început să-mi placă foarte mult Scene Kids, dar nu ştiu cum să mă îmbrac, cum să-mi fac părul, ce accesorii să port...

Mă poate ajuta cineva?

Pentru cel mai bun răspuns dau fundiţă!

Melţumesc anticipat! >big grin

Răspuns Câştigător
| meioana a răspuns:

Părul

Este cel mai important element din look-ul lor. De obicei prin păr apar tot felul de şuviţe colorate, însă acesta trebuie să fie foarte drept. Un alt must have sunt accesoriile colorate şi copilăroase de păr precum : bentiţe, agrafe, panglici etc.
Make-up

Dacă vreodată vei dori să faci parte din această tabără trebuie să-ţi faci provizii serioase de eyeliner negru, pe care ar fi cazul să-l foloseşti din belşug.
* To remember : Cu cât mai colorat sau strălucitor, cu atât mai bine.
Accesoriile

La capitolul accesorii aceştia pun accent pe cantitate. Când se pregătesc să iasă în oraş nu vor uita niciodată de : mărgele, lanţuri cu chei sau inimi frânte, brăţări, curele sau ochelari X X L. De asemenea aceştia venerează toate accesoriile cu Hello Kitty.
Atitudine

Adoră să-şi petreacă timpul pe chat sau în comunităţi virtuale. Autenticitatea unui scene kid se numără prin trilioanele de poze cu ei şi prietenii lor, pe care le postează pe pagina lor. Acestea sunt deseori alb-negru.
De obicei sunt foarte aroganţi şi vorbesc lucruri care nu au capăt, fără niciun sens. Socializarea e foarte importantă pentru ei, ca şi bârfa, de altfel.

4 răspunsuri:
| BloodxD a răspuns:

Buna:*

Scene Kids se caracterizeaza prin culori puternice, in combinatie cu negru.La Scene kids parul este f important(deci daca nu ai parul` aranjat, nu esti un scene kid, intins creponat vopsit etc`) Scene kids le plac f mult gentile si bijuteriile de firma...ar trebui s iti procuri un colier sau o geanta Chanel(este marca preferata) De obicei, ei se imbraca non-name din cap pana in picioare si au o bijuterie sau o geanta de firma! Poarta ochelari cu rame groase colorate, multe funde si alte accesori de genu` astahappy Sper ca ti-am fost de folos:*

| meioana a răspuns:

Sper sa primesc fundita:X

| Derye a răspuns:

Hei aditza :X

Vrei sa fii scene?

http://www.wikihow.com/Be-a-Scene-Kid