| pisikutzza22 a întrebat:

A scapat cineva de celulita in stare avansata? Daca da cum?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
11 răspunsuri:
| Mysteriousdream a răspuns:

Creml nu te vor ajuta pra mult..sunt pentru cele intr.o stare de inceput...tu nu poti scapa de ea.dar poti sa o aduci la o stare mai puti grava.1. bea multe multe lichide(neaparat peste 2 litri zilnic) 2. oprestete din a mai manca dulciuri, branzeturi si produse de panificatie si fastfood 3. te dai cu crema hidratanta dimineata si seara masand..4.iei mesele cat mai regulat posibil..adica la aceleeasi ore in fiecare zi.5.cel mai important. sport, sport. sport si iar sport si multa perseverenta. gool luck. xoxo

| squar a răspuns:

Cunosc mai multe pesoane care au scapat de celulita avansata.
Decesul lor a dus la disparitia celulitei in forma avansata, iar acum sunt bine merci, in stare mumificata sau scheletata, la aprox. 2m sub pamant.

| pisikutzza22 explică (pentru squar):

Nu ai fost amuzant daca asta iti era intentia

| squar a răspuns (pentru pisikutzza22):

Vino ca-ti fac eu masaj anticelulitic si-o sa-mi multumesti.
Totul are un pret, asa ca te mai gandesti.happy

| pisikutzza22 explică (pentru squar):

Am deja o maseuza la care ma duc de 3 ori pe saptamana mersi

| squar a răspuns (pentru pisikutzza22):

Maseuza ta nu e profi, ci doar te stoarce de bani, ca ea gasesti la orice colt de bloc, asa ca nu refuza oferta mea.
Eu sunt disponibil sa-ti fac masaj zilnic, chiar.

| Marin3la a răspuns:

Da,faci Yoga, sau gimnastică de genul:
http://www.youtube.com/watch?v=rS8c3B7fpPQ
sper că te-am ajutat!

| pisikutzza22 explică (pentru Marin3la):

Pe mine ma intereseaza cazuri concrete din experienta...de un an fac masaje anticelulitice profesionale sala de 2 ori pe saptamana am incercat o gramada de creme dusuri scotiene etc Eu vreau sa stiu daca cineva chiar a reusit sa scape de ea si cum

| Marin3la a răspuns (pentru pisikutzza22):

Păi uite,eu am observat,dacă nu mănînc produse de patiserie,dulciuri,și toate aceste produse dăunătoare,chiar nu-mi apare nimic, încearcă o dietă stabilă, p.u jumătate de an, mănîncă numai fructe și legume, nu consuma carne în exces! cam așa.