| brnpuppy13 a întrebat:

Acum vrei 2 luni m-am facut brunet albastrui dupa vreo 2 ani si ceva de blond. Intre timp a mai iesit negrul din par, pe lungimi se vede blondul de dedesubt. Ideea e ca m-am cam plictisit de brunet si as vrea sa-l deschid putin. Voiam sa folosesc nuanta ‘nougat’. Credeti ca imi prinde?

1 răspuns:
| ioana748 a răspuns:

Nu va iesi ce trebuie decat daca te decolorezi in prealabil.
Incerci sa faci un decapaj rapid de maxim cinci minute.
In decolorant pui ulei de măsline sau balsam, tratament par si masezi parul aceste cateva minute in continuu.
Apoi dupa uscare aplici vopsea de care spui si ideal sa bagi si niste blond cenusiu pentru uniformizare.
Bineînțeles tratament sau balsam dupa spalare.
Altfel, pe ce ai tu acum va iesi culoarea vantului turbat.
Bafta,