| devilwarYurI a întrebat:

Adresez aceasta intrebare persoanelor care sunt/au fost slabute.Ce mancati, ca e vai de capu de slab ce sunt.As vrea sa mai pun in vara asta 10-15 kg.

8 răspunsuri:
| blablablaa a răspuns:

Fugi la sala si pune masa musculara, o sa arati super dupa si fetele o sa se uite altfel la tine. Eu intre si intre. Am putina burta si vreau sa dau jos, in schimb nu am deloc muschi pe brate sau piept. O sa incerc sa dau burta jos apoi sa ma apuc de sala. Bafta

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
In primul si-n primul rand, ai grija sa incepi ziua cu-n mic dejun hranitor si mai ales in fiecare dimineata.Cateva idei:
-paine integrala, graham sau paine alba prajita, cu putina margarina vegetala;
-cereale cu lapte proaspat sau suc de portocale;
-fructe si iaurt degresat.
De asemenea, trebuie sa mananci o gama foarte variata de alimente, pentru a te asigura ca organismul tau primeste tot ce ii trebuie.Incearca sa mananci alimente care contin multe proteine(peste, carne, oua, lapte, branza, fasole, mazare, conopida, brocolli);
Apoi ai nevoie de carbohidrati(paine, paste si cereale) si o multime de fructe si legume proaspete.
Nu in ultimul rand, nu uita de SPORT. Daca vrei sa ai mai multa energie, pe langa faptul ca energia pe care o iei din alimentatia zilnica, trebuie sa fii si activa!
Te pup!

Răspuns utilizator avertizat
| OhGodWhy a răspuns:

SIncer conteaza motivatia
am fost slab pana la varsta de 14 ani de abia daca aveam 39 de kg si aveam 1.75 pe atunci.
Sincer nu prea mancam din cauza si dulciurilor dar si a lenei, pana ce m-am uitat odata in oglinda si mi-am zis gata m-am saturat sa fiu un schelet ambulant si m-am automativat cu idea ca vreau si eu sa fiu normal adica o greutate normala.Si am inceput sa mananc si daca nu imi era foame de 2, 3 si 4 or pe zi pana ce am ajuns ca la 15 ani sa am apropae 75 de kg o greutate normala la 1.80 cat am acuma
Deci totul tine de motivatie
Bafta! happy

| MetalHead04 a răspuns:

Pune-te si stai noaptea la pc si mananca. Ajuta.

| DanielDanny a răspuns:

Nu am ce sa zic decat ca eu eram aproape piele si os dar dupa de am facut operatia de apendicita m-am ingrasat mult, acum am peste 70kg si inca ma chinui sa slabesc macar vreo 10-15kg (iti donez eu kilograme daca vrei tongue) oricum iti trebuie vointa in ambele cazuri si nu depasi masura ca s-ar putea sa nu mai scapi de greutate pana la urma.

| Satanelmic a răspuns:

Baga shaworma, hamburgeri, cat mai multa mancare fast-food ( ai grija cu ea totusi ), grasimi, cand mananci nu te sfii la putin, baga in tine ca nu mori. Asa eram si eu un slabaniog pana am inceput sa mananc ca un "purcel" si am devenit normal, sa zic asa happy