| alexcuamare123 a întrebat:

Ajută consumul crescut de apă cu dispariția coșurilor?

Răspuns Câştigător
| mihaela_voloci a răspuns:

Buna!

O piele fina, hitrata se va vedea. Asadar, apa poate influenta aparitia cosurilor sau nu. Daca nu bei ap nu te hidratezi corespunzator atunci organismul reactioneaza. Difera de la o persoana la alta, insa daca intri in categoria celor care au sebun mult, un ten gras, as sfatui sa consumi apa cat e nevoie. Altfel, intr-adevar e posibil sa iti apara si mai multe cosuri.

3 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Într-un cuvânt: nu.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| Eireann a răspuns:

Teoretica da. Daca esti nu este hidratata suficient piele are tendinta de a produce sebum in exces pentru a se proteja si asta poate sa duca la blocarea porilor. Dar trebuie sa nu uitam ca aparitia cosurilor tine si de cauze hormonale. E important si sa gasesti o lotiune de curatare care sa fie eficienta pentru tine.