| oriflame121 a întrebat:

Ajutor! Am o mare problema cu tenul meu este ft gras..Folosesc fond de ten matifiant de la oriflame iar dupa max 2 ore zici ca mi-am dat cu ulei pe fata. Ajutati-ma...un remediu naturist, un fond de ten super bun. ceva sa nu mai am tenul gras.Multumesc.Funda:*

Răspuns Câştigător
| catalinnaelena a răspuns:

O buna metoda pe care o folosesc de multi ani. spala.te pe fata cu faina de porumb, sau cu zat de cafea.
functioneaza si cu comprese de apa minerala

3 răspunsuri:
| XatomisX a răspuns:

Spala-te des cu sapun pe fata si imediat dupa dai cu font de ten o sa te tina mai mult

| tzus a răspuns:

Fa-ti masti cu argila impreuna cu suc de rosii, lamaie, castravesti, portocale care sunt masti astrigente... dupa cumparati lapte demachiant, tonic si crema hidratanta de la bioderma e super buna eu am folosit-o si m-a ajutat.iar daca nu poti ia-ti o crema buna.iar pentru fond de ten ar trebui sa intrebi pe o fata care vinde aceste produse cu siguranta va stii.in caz contrar poti folosi servetelele care absorb excesul de sebum ( si nu-ti strica machiajul )winking

| oriflame121 explică:

Ma ajutati va rog?