| anonim_4396 a întrebat:

Ajutor!:D
Pe 2 iunie am banchet. o sa fie intr-un local undeva la marginea orasului.
eu sunt cam scunda ~ in jur de 1, 60 ~ si nu cred ca o sa-mi gasesc rochie care sa-mi placa si sa-mi vina bine. :|
m-am gandit sa-mi iau o fusta cu multe volanase pe care sa mi-o ridis pe talie si un maieu simplu pe care sa-l bag in fusta.
credeti ca merge;;)?

cu incaltamintea am o problema pentru ca nu stiu daca sa imi iau tocuri [ si in caz ca-mi iau trebuie sa-mi iau si sandale pentru ca nu o sa pot dansa toata noaptea:-s ] sau sa-mi iau doar sandale joase:d

parul il am putin peste umar si vreau sa mi-l indrept foarte foarte bine:D

la accesorii m-am gandit la un lant lung, niste cercei simpli si discreti, poate 2 - 3 bratari metalice si o gentuta de lunga de pus pe o parte gen asa : http://www.4style.ro/wp-content/uploads/2008/04/1516-gen ti-400.jpg

credeti ca merge tinuta?:D
va rog ajutati-ma am nevoie de raspunsuri urgent!:-s

9 răspunsuri:
| mistikk a răspuns:

Nuuuu nuuu nu si nu ia-ti o rochita scurta incat sa arati minunat pentru ca daca e scurta iti pune in evidenta picioarele

| caramelitamia a răspuns:

Pai. mi se pare ca ai cam multe accesorii.
daca ai renunta la una, doua dinter accesori, ar fi super tare.
Ai putea sa pui in evidenta o pereche de cercei mari, masivi sau cu aplicatii stralucitoare, si sa nu mai port pe langa lantisor, bratari, inele si "tot tacamu' "...
in rest, vestimentatia ii super :-x, imi aplce foarte mult, as adopta si eu asa ceva avand in vedere ca si eu acum o sa am banchetul happy
aa.si in elgatura cu incaltamintea. eu zic sa-ti iei pantofi cu tocuri, sau si mai bine : cu tocuri si platforme (te'ar avantaja foarte mult daca esti mai scunda). nu'i nimic mai feminin, elegant decat tocurile. nu'ti fa griji in privinta ca n'o sa poti sa dansezi toata noaptea, cumpara'ti ''talpice '' adica pernite de pus in pantofi (costa in jur de 5-9 lei, se gasesc in magazienle cu pantofi, gen Leonardo), asa te vei simti comfortabil toata noaptea, si se stie ca pe tocuri se danseaza mult mai gratios, sexy si feminin.
coafura ii foarte buna, unpic de machiaj sa-ti pui in evidenta trasaturile fetei si esti perfecta happy
succes si distractie placuta! kiss

| Coriii a răspuns:

Da ar merge...
dar cred ca toate fetele vor merge in rochite mai elegante...
u pot sa-ti iei un voal de material... si sa te duci la o croitorie si iti face... exact cum vrei u tongue
bafta
si distractie placuta

| eu..sh doar eu a răspuns:

Da.merge ff bine. dar prea multe accesorii.in rest.perfecthee hee

| savingyou a răspuns:

Dupa cum am inteles e un look pentru o petrecere da? atunci daca va trebui sa dansezi atunci de tocuri nu ai nevoie! in rest totul e OK! distractie placuta!

| oxaz a răspuns:

Ceva rochie glam rock si sandale cu multe curele si strasuri ar fi o tinuta cool.si geanta din imagine pe negru.

| MihalacheAna1989 a răspuns:

Sandale cu toc cred ca merge!

| aurelia08 a răspuns:

Merge...noroc!

| AlExAnDrA_6055 a răspuns:

E frumos cum te-ai gandit sa te imbraci.Eu zic ca ar arata super frumos, mai ales ca tu ti-ai ales stilul asta.