| baubau_9290 a întrebat:

AJUTOR FETELOR! nu stiu de ce mi se intaresc rimelurile straight face. nu stiti ce as putea sa fac? vreau mai multe pareri! funda

Răspuns Câştigător
| soparlamica a răspuns:

Asa se intampla cu toate cam la o luna o luna si ceva de folosinta. Pune i o picatura doua de apa, asta daca nu este waterproof si lasa l vreo 2 3 zile si se rezolva. E ca nou. Daca e waterproof...nu stiu dar eu sunt de parere ca nu e ok sa pui parfum sau crema. Ti ar putea irita ochii.

4 răspunsuri:
| Corinne a răspuns:

Buna!
Poate fii si din cauza ca este vechi.
Sau un rimel se mai poate intari atunci cand penita e scoasa si introdusa in mod rapid si des.In acel timp intra aer si de aceea se intareste. happy
Pt a prevenii acest lucru pune o picatura de parfum sau putina crema de fata si amesteci cu rimelul.Sau tinel in apa fierbinte straight face am auzit ca are efect bun, eu nu am incercat big grin pentru ca il schimb o data pe luna big grin

| Foarfeca a răspuns:

Pentru ca s-au invechit substantzele din ele.

| Adredemesconf a răspuns:

Cand il deschizi incearca sa nu scoti penita des si rapid, ca intra aer si substanta se intareste. Probabil ca sunt unele ' metode' mai 'babesti' laughing nu stiu daca functioneaza, ca nu am incercat. Cumpara unul nou si cu ala care s-a intarit testeaza 'leacurile babesti'winking Daca merge careva sa-mi zici si mie te rog:*
Te pup:*
pa, pa.

| mariutza98 a răspuns:

Deoare ce s-a invechit continutul.