| marius_1272 a întrebat:

Ajutor! Vineri am banchetul si am un costum bleomaren(nuanta inchisa spre negru) si o camasa bleu cu dungulite orizontale dar nu stiu ce cravata ar merge?

Răspuns Câştigător
| filipm2001 a răspuns:

Daca ai camasa in dungi, atunci evita sa fie si cravata in dungi sau picatele etc. Incearca sa gasesti o cravata unicolor contrastanta cu camasa. La o camasa bleu mai deschis ia o cravata sa fie in ton cu sacoul si ai contrastul bun. Daca si camasa e inchisa, incearca una crem, bej, alba, sau poate albastru deschis de tot, dar sa nu fie culori aprinse, ci mai pale.
Succes si distractie placutawinking

3 răspunsuri:
| bl00 a răspuns:

Daca ai camasa in dungi, atunci evita sa fie si cravata in dungi sau picatele etc. Incearca sa gasesti o cravata unicolor contrastanta cu camasa. La o camasa bleu mai deschis ia o cravata sa fie in ton cu sacoul si ai contrastul bun. Daca si camasa e inchisa, incearca una crem, bej, alba, sau poate albastru deschis de tot, dar sa nu fie culori aprinse, ci mai pale.
Succes si distractie placuta

| esk9 a răspuns:

Cravata negru cu alb! Si eu am costum un gri si am cravata Gri cu alb asa mi-a zis vanzatoarea ca se asorteaza dar faci cum vrei :p Funda?

| nevermind_3854 a răspuns:

Merge cravata simpla bleumarenwinking