| Cristiann19 a întrebat:

Alergatul ajuta la dezvoltarea pieptului? Ce alte avantaje ofera?

Răspuns Câştigător
| madaa a răspuns:

Fesieri fermi, picioare frumoase, esti in forma

1 răspuns:
| cristi202 a răspuns:

Indirect, da. Iti mareste capacitatea pulmonara, deci si pieptul intr-o oarecare masura are "de suferit". Insa cel mai mult se dezvolta partea de jos a corpului, in special picioarele.
Alte avantaje: imbunatateste semnificativ circulatia singelui in organism, prin transpiratie (asta daca alergi bine, nu daca doar te faci ca alergi) ajuta la o mai buna eliminare a toxinelor din organism, si mai sunt multe alte beneficii.