| fefe_3040 a întrebat:

Am 12 ani si folosesc in fiecare dimineata si sear urmatoarele creme :
-nivea soft pentru hidratare
-un demachiant
- o crema pentru razele de soare
-o lotiune tonica
De obicei imi fac masti cum ar fi :
- albus de ou
-miere si zahar
-ulei de masline
Dar niciodata nu voi folosi asa cand sunt anca mica masti din comert sau creme pentru riduri si asa mai departe
Ma machez in fiecare zi. doar cu rimel si creion si cate o data cu font de ten.
Imi fac gomaj cu ceai de musetel si tarate de grau de 2 ori pe saptamana.
Credeti ca sunt prea mica pentru ce v-am scris. dar repet nu folosesccreme indicate adultilor sau masti din comert?
Si vreau sa va mai scriu ca am cosuri pe fata. unele fete zic ca este normal pentru ca sunt la varsta pubertatii sau adolescetii pentru ca sunt dezvoltata si nu stiu ce sa fac ca sa dispara. v-a rog scrieti-mi parerea voastra.

Răspuns Câştigător
| Dianna_8523 a răspuns:

Este foarte mult ceea ce faci tu. eu am 13 ani happy si chiar nu ma machiez asa des.desi imi plac toate lucrurile ce tin de asta si chiar mi-ar place sa urmez o scoala intr-un domeniu asemanator (fashion). dar folosesc creme.ma rog nu exagerez cu ele. Dimineata si seara ma spal pe fata si aplic cate o crema exfolianta si cu ceva pentru a hidrata. este foarte important ce mananci. si sa bei foarte multa apa.inca o data iti spun. Renunta la atata machiaj.si fond de ten raised eyebrows de la varsta asta? oh go on

pai la 20 de ani o sa arati de 35winking
ti-o spun sigur.

iar pentru cosuri nu prea ai ce sa faci.eu una nu prea am avut probleme mari cu ele. si sunt fericita din cauza asta happy dar daca chiar te deranja unul foarte tare. poti folosi niste pasta de dinti. usuca happy
FUNDITA?

5 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Eu am 23 de ani şi nu folosesc toate chestiile care le-ai scris tu mai sus! Nu mă machiez (poate foarte rar) şi mă dau cu cremă din când în când. Coşurile probabil sunt de la vârstă, dar ar trebui să îţi mai laşi pielea să respire. Las-o mai moale cu ele că îţi vor îmbătrâni pielea prea devreme.

| chupachups1234 a răspuns:

Doamneee eu am 14 si nu ma dau cu nimic si supravietuiesc. Si da e mult prea mult. Gomaj si masti poti sa le faci da chiar ai nevoie de crema pentru hidratare, crema de protectie solara si lotiune tonica? Da-te si tu numai cu rimel si creion din cand in cand si iti ajunge.

| Seline a răspuns:

Aoleu.Scumpo,nu cred ca ai nevoie de toate mastile astea la 12 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bun, esti experta in machiaj, poti sa ne spui si cum stai cu scoala?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E normal adolescenta