| mikiela a întrebat:

Am 13 ani merg spre 14, 1.63 si 58 kg, nu am burta insa am picioarele groase. Vreau sa mai slabesc cam 6 kg si sa scap de celulita. Ce imi recomandati? Ca sa scap de celulita fac gimnastica, beau multa apa si cu alimentatia...mananc cam orice, doar ca nu mananc dupa ora 6.Inca nu se vad rezultate. ce crema pentru celulita as putea folosi la varsta mea ca sa dispara mai repede?

Răspuns Câştigător
| BRoxana a răspuns:

Daca ai ambitie poti, deci in primul rand sa ai ambitie si rabdare, nu trebuie sa te infometezi nu nimic, poti slabi de exemplu daca iti propui vara asta si sa slabesti avand si un corp genial:
-in ce priveste alimentia poti incerca sa eviti:carnea de porc, dulcuri, preparatele gatite in mult mult ulei, zaharul, bine chestiile astea trebuie facute zilnic nu mii se pare o renuntare deplina la ceva sau nu te apuci de dieta, te apuci de un stil de viata mai sanatos, care te si ajuta sa arati bine.
Daca vrei efecte mai rapide poti incerca sa mananci la ore fixe dupa programul tau de somn si alte activitati.In rest poti manca ce vrei:-?
Sportul: nu trebuie sa faci mare efort, trebuie doar niste exerciti de vreo 3 ori pe saptamana, iar daca vrei rezultate mai repede le faci zilnic:
http://www.youtube.com/......ttp?/watch (pentru picioare)
http://www.youtube.com/......ttp?/watch (pentru abdomen)
http://www.youtube.com/......ttp?/watch

Poti sa le incerci, dau rezultate super bune si daca te tii de ele pana cand incepe scoala o sa ai un corp perfect, ideea nu e neaparat in sport, alimentatie, ideea e de vointa si daca, chiar vrei reusesti, mult succes:*

3 răspunsuri:
| pepe a răspuns:

Lasă cremele fă mai multă mişcare, cumpără-ţi o bicicletă şi pedalează 40 - 50 pe zi, scapi de kilogramele în plus, îţi faci picioarele mai frumoase şi scapi de celulită.

| The Epic Fail Guy a răspuns:

Nu sta in crema, nu alege solutia mai usoara. Cand pierzi in greutate, pierzi din tot corpul proportional. Daca o sa ai un program corespunzator de exercitii cu o alimentatie corecta nu o sa ai nevoie de creme.

Incearca sa ai 5 mese pe zi insa nu manca mult si lasa sucurile carbogazoase happy

| jhgkjhkjhkjhkjhkjh a răspuns:

Exercitiile fizice regulate sunt doar o parte din ecuatia pentru un corp frumos si sanatos. A consuma alimentele potrivite e o alta parte din ecuatia pierderii rapide in greutate. De fapt, as putea afirma ca alimentatia este principalul element care te ajuta sa fi intr-o forma maxima. Nu poti sa te bati cu greutatea printr-o o dieta proasta.
- creme anticelulita potrivit varstei tale?! thinking
-crema anticelulita din
extract de alge marine
-plasture anticelulita L`oreal perfect slim
si multe altele.
draga mea, totusi eu te sfatuiesc sa folosesti metode naturale pentru a slabihee hee, vor functiona daca vor fi respectate intocmai.hee hee
si in plus nu e mare lucru sa ai 14 ani, 1. 63 si 58 de kg, dar daca totusi insisti sa slabesti, incearca s-o faci prin metode naturale [cum am mai mentionat] : consumarea dulciurilor o data pe lunahee hee, alimente cat mai putin bogate in grasimi, mult sport happys. a. m. d. happy
stii? parerea mea este ca daca vrei sa slabesti nu inseamna neaparat sa stai nemancata toata ziu, sau mai stiu eu ce... pur si simplu " regulare " la alimentatie, cu siguranta te va ajuta happy.