| S_Teo_1993 a întrebat:

Am 13 ani si vreau sa imi fac pierceing in limba. Sfaturi?

6 răspunsuri:
| DanielaFD a răspuns:

Hei, şi eu am vrut piercing în limbă tot pe la vârsta ta. şi am realizat că e mai ok fără. Dacă îţi e frică te sfătuiesc să nu îţi faci fiindcă poţi rămâne mută dacă te injectează în venă sau ceva în genul. Pe viitor nu cred că ai vrea să rămâi cu o gaură în limbă, fiindcă îţi zic sigur că e o alegere acum ai văzut că îţi place si mna vrei să îţi faci. Dar când o să mai creşti o să vrei să ţi-l dai jos. şi cu gaura aia în limbă o să fie nasol. După ce ţi l-ai făcut timp de o lună trebuie să mănânci cu paiul, e destul de greu. Dacă îţi iei unul de fier îţi poţi crăpa dinţii sau îi poţi lovii. Oricum piercing-ul în limbă e mai mult pentru săruturi pasionale. Eu te sfătuiesc să nu îţi faci, mai bine îţi faci în alte părţi. Gen în sprânceană sau ureche. E alegerea ta, până la urmă. Sfatul meu e să îţi faci oriunde altundeva înafară de limbă, e cel mai ok aşa. Pe viitor o să te deranjeze. Baftă! big grin

| Oana910 a răspuns:

Nu, e o idee total gresita. Pe langa toate astea ai doar 13 ani si in viitor vei vedea asta ca pe o greseala. Gandeste-te bine, e mult prea devreme si pentru vopsit, dar pentru piercing... Intotdeauna varianta pe care trebuie sa o alegi e naturaletea. Doar nu crezi ca un piercing te va face mai frumoasa, din potriva. Ai foarte multe dezavantaje, de fapt doar dezavantaje decat avantaje, incearca sa vezi asa lucrurile. Poate zici ca eu gresesc, ca un piercing te va face mai speciala, dar vei realiza ca am avut drepate. Si poate nici parintii tai nu sunt 100% de acord cu asta. Eu zic sa te intereseze alte lucruri mult mai constructive. Te pup si gandeste-te bine inainte de a lua o decizie gresita happy

| Cristinaaa57 a răspuns:

Ai doar 13 ani....eu zic sa mai astepti pana te faci mai mare

| Zambilicii12 a răspuns:

Cam acelasi lucru il gandeam si eu cand aveam varsta ta!
E un pic cam devreme pentru piercing, nu crezi?
Mai asteapta cativa ani!
Dar na, daca parintii tai sunt de acord cu asta, fa-ti, dar sa nu regreti mai tarziu!

| Frumystefy a răspuns:

Sfat, NU ti-l face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna ziua

nu iti recomand in niciun caz sa faci asa ceva, in primul si cel mai important rand este un pacat inaintea lui Dumnezeu, si in al doilea rand poti dezvolta probleme de sanatate foarte grave.

O zi buna.