| adrianasparrow a întrebat:

Am 14 ani si vreau sa-mi vopsesc parul inspre blond sau sa-mi fac citeva suvite blonde. Mamy e frezer si nu-mi da voie. Cum sa o conving? Ajutati-ma va rog. Parul meu are asa culoare si asa lungime : http://www.femeia.ro/......5-0-18.jpg

Răspuns Câştigător
| Nameツ a răspuns:

Eu as zice sa nu te vopsesti, cea mai frumoasa culoare e cea naturala...sau in orice caz nu la asa virsta...caci o sa te caiesti cind o sa mai cresti,iti vei imbolnavi parul, daca doresti asa tare sa te vopsesti mai asteapta ceva timp, ca doar nu esti sura la capbig grin

6 răspunsuri:
| kajen4ever a răspuns:

Mai ai si tu putina rabdare.macar pana la 18 ani maxim.si oricum daca vrei sa te vopsesti e alegerea ta.dar nu-ti strica parul.si chiar daca vrei foloseste si tu alt salon.dar nicio fata sau barbat sa nu se cunoasca cu mama ta.

| MihaiiClaudiu a răspuns:

Bună.
Chiar dacă sunt băiat, îți spun din proprie experiență:
Eu aveam 13 ani. Eram la fel ca tine în vară, voiam cu orice preț să mă vopsesc. La început nici pe mine nu m-a lăsat, bineînțeles. Dar când au văzut că mă vopsesc singur cu nuanțator, ba chiar am ajuns să-mi fac șuvițe cu permanent, m-au lăsat.
Am ales o vopsea de păr ( permanent ) scumpă, crezând că e mai bună. Întradevar, vopseaua ( părul meu e șaten deschis, și eu m-am vopsit șaten închis ) nu s-a decolorat foarte repede, a stat în capul meu cam 3 luni. Din privința asta a fost bine. Dar nu am ascultat, iar cât am fost vopsit, mi-am pierdut o grămadă de păr. Și dacă dădeam cu mâna să mi-l aranjez, îmi cădea foarte mult. Mă simțeam ca la 50 de ani din cauza halului în care îmi cădea parul!

Eu nu îți zic să nu te vopsești, fă cum dorești. Dar îți spun, a doua oara nu vei mai vrea. Pentru că da, este foarte cool să apari deodată cu o altă culoare în cap, dar nu mai e la fel de cool să fii undeva, la o cafenea, la un suc, și locul unde ai stat tu să fie plin de păr, ca acolo unde stau câinibatting eyelashes.

Pa, pa!:*

| ony_3293 a răspuns:

Daca mama ta e frizer inseamna castie riscurile pe care le ai atuci cand te vopseti.
acum ar trebui sa ma crezi ca si tatal meu e frizer in galati si cand ii spunem de suvite u vroia sa ma vopseasca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai i zici cai la moda si daca nu te lasa i zici ca vei invata foarte bine

| iixLoveKajenForever a răspuns:

Eu as zice sa faci ca mama ta.este al tau parinte si trebuie ascultat.crede-ma daca nu iti asculti parintii poti s-o iei pe cai gresite.

| anna_8775 a răspuns:

Totusi eu te sfatuiesc sa mai stai pana la 15 ani ...adica esti prea mica si parul o sa ti se degradeze...happy