| Ballerina a întrebat:

Am 16 ani si vreau sa iau lectii/cursuri de balet.Stiu ca n-o sa reusesc niciodata sa fiu o,, adevarata balerina", dar vreau sa fac asta pentru ca imi place. E prea tarziu? Are rost sa ma mai apuc?

8 răspunsuri:
| HeiligKreuzAchtAcht a răspuns:

Bineinteles,este frumos sa iti urmezi visul, niciodata nu este prea tarziu! Iti urez mult norocwinking!

| Simonaaaa a răspuns:

Daca iti doresti si vrei sa faci cu siguranta o sa poti iti doresc mult success pupicii :*si nu cred ca e prea tarziu ca la orce varsta poti sa te apucii pupiiciii :*:*:*

| AlenaVictoriaMaria a răspuns:

Ai putea,dar la cursurile de balet ar fi trebuit sa faci de mica dar daca faci acum gimnastica destul de bine(sfoara, spagatul)ai sanse sa devi balerina, daca nu mergi degeaba la cursuri.Pwpici.

| ȘtefiȘtef a răspuns:

Da. Daca te simti atrasa de acest tip de dans, mai bine te-ai duce. Succes :*

| ioanaCUTU a răspuns:

Niciodata nu e prea terzi daca vrei cu adevarat nu e tarziu de mai ales e dervreme iti urez bafta noroc si succest pa

| NirvanaE a răspuns:

De obicei nu prea conteaza la cati ani te apuci de balet. daca ai destul flexibilitate poti sa ajungi o ADEVARATA BALERINA.eu una te incurajez. daca iti place si iti doresti chiar atat de mult, fa-o!

| chibiusa a răspuns:

Eu fac balet de micuta, dar sora mea s-a apucat acum 3 ani si are 24 de ani si chiar se descurca.
incepe de p-acum sa-ti antrenezi picioarele, fa exercitii de flexibilitate.
daca pana acum nu ai facut sport si nu ai muschii tonifiati, iti recomand cu multa caldura cursurile de pilates (mai scapi si de cateva kilograme si iti tonifici corpul) si hot yoga (ajuta mult la flexibilitate si la supletea muschilor).

nu e prea tarziu cat timp esti flexibila, determinata si dedicata.
DA, are rost sa te apuci, este foarte frumos si chiar dca nu o sa fi o "balerina adevarata", adica de aia care sa primeasca diferite roluri sau sa fie recunoscuta pe plan national/mondial tot se merita. o sa ai o postura aparte, eleganta plus ca te va ajuta mult si pe plan social. cand vei merge la un party ceva si vei incepe sa dansezi combinand stilul contemporan cu cel clasic...crede-ma ca iese foarte fain.

iti doresc mult noroc si spor la munca.

aa si inca o chestie, nu te lasa doborata de durerile de degete...trebuie doar sa nu le fortezi si sa ai rabdare :*
te-am pupat si sa auzim doar de bine

| VSena a răspuns:

Cursuri de balet poate lua oricine la orice varsta! Poti fi "o adevarata balerina" pentru tine, poti descoperi lumea dansului oricand! Nu e tarziu! Si daca tu iti doresti asta fa-o!