| sopranaCadaverica a întrebat:

Am 22 de ani si mi-au aparut genul asta de riduri sub ochi https://imgur.com/a/Eu9jbz9
Doua sub fiecare ochi..nu se vede decat daca stai aproape. Dar nu-mi plac deloc. Sunt inca tanara, oare exista remedii pentru a le indeparta?
Uleiuri, creme speciale?
Stiu ca nu pot disparea complet, dar macar sa nu mai fie asa adanci. Am o piele mega subtire sub ochi, se deshidrateaza repede.
Laptisorul de matca & vitamina A sunt un remediu bun?

11 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ce spui tu n-ar fi așa grav doar că ai ochii roșii - ce de vinișoare vizibile!

| sopranaCadaverica explică (pentru sierra1):

E poza de pe net

| sierra1 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

și atunci la ce-ai mai postat-o?

| sopranaCadaverica explică (pentru sierra1):

Pentru ca ridurile ei sunt identice cu ale mele si am vrut sa vedeti despre ce vorbesc.

| wildthing a răspuns:

Am auzit ca machiajul iti imbatraneste prematur pielea fetei; te machiezi? daca da, poate ar trebui sa o faci mai rar sau deloc.

| sopranaCadaverica explică (pentru wildthing):

Nu ma machiez. Nu s eu in poza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Redu masturbarea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ridurile sunt in mare parte genetice, daca femeile din familia ta au avut riduri de tinere este inevitabil ca si tu vei avea. poate doar acidul hialuronic te poate ajuta cat de cat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Expunerea la soare, oboseala cronica, fumatul alimentație dezichilibrata
Emoțiile, stresul și expresiile faciale constante le cauzează vârstă nu dar poate fi determinat genetic sa se vadă mai pronunțate din păcate nu prea poți scapa de ele dar majoritatea au riduri sub ochi o poza clara ne ar lamuri mai mult dar nu cred ca e un motiv sa te stresezi prea tare încearcă melatonina are beneficii multe asupra tenului mai bine tratează din interior cu antioxidanti
Înlătură stresul oxidativ și stimulează producția de colagen și elastina, protejeazati ochii cu ochelari de soare de calitate și evita privirea îndelungată la TV, smartphone acest obicei obosesc ochii și duc la a o apariția ridurilor hidreateazate suficient chiar dacă nu îți este sete și adopta o alimentație sănătoasă bazata pe fructe și legume astea sunt bogate în nutrienti și antioxidanti

| Trustmotorcy a răspuns:

Eu am fost la dermatolog printre care mi-am spus și problema asta, dermatologul a spus că este un lucru cronic să ai cearcăne, dar care poate fi redus puțin prin niște creme.