| anonim_4396 a întrebat:

Am auzit ca acum se poate face operatie estetica de la 14 ani.De preferabil la nas.
Este adevarat?
Mersi.

3 răspunsuri:
| вυттєяƒℓу ƒℓу αωαу -» a răspuns:

Femeile se opereaza de la 18 ani si barbatii de 20 ani. Mai devreme nu e bine, fiindca nasul e in crestere, si chiar daca imediat dupa operatie nasul arata frumos. in timp se va deforma, va ajunge borcanat sau diform. Operatia produce niste cicatrici care nu mai cresc odata cu restul nasului, desi ar trebui. In zona lor se acumuleaza multa energie de crestere care va produce deformatiile.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu este adevarat, o operatie la nas la aceasta varsta se face doar daca ai probleme mari. nu pentru ca vrei sa tzil infrumusetezibig grin.Trebe asteptat pana la 18 ani

| OanaG a răspuns:

Cine te-a mintit?

Cine isi asuma riscul de a-ti face o operatie, fiind minora. Daca gasesti pe cineva sa ma anunti, desi cred ca e imposibiloh go on

Mai astepta 4 -5 aniwinking