| RoxanaMariaBercin a întrebat:

Am auzit ca daca tin parul impletit parul va creste mult mai repede.Eu am parul pana unde se incheie sutienul, dar il vreau mai lung.Am incercat de atatea ori sa gasesc raspunsuri potrivite pentru parul meu pentru ca daca folosesc tot ce se spune il voi degrada... Vreau sa gasesc un raspuns cu idei naturiste pentru a nu-mi strica parul cu fel de fel de uleiuri si samponuri nefolositoare...Aaa si sa-mi raspundeti la tonguearul creste mai repede daca sta impletit? FUNDA la raspunsul care ma va ajuta!

Răspuns Câştigător
| Cigarettă a răspuns:

Uleiul de ricin ajută la creşterea păruluiwinking. Eu folosesc mai mereu acest ulei şi chiar ajută ^^ + protejează părul happy.
Îl aplici pe tot părul de la rădăcină, stai în jur de 1-2 ore cu el pe păr pentru a-l lăsa să acţioneze şi după te clăteştibatting eyelashes.
PS: costă în jur de 10 lei şi-l găseşti la Plafar :d.

BAFTĂ!

2 răspunsuri:
| allemyl a răspuns:

Mie asa imi spunea Mama mereu:tine parul strans bine ca sa iti cresca., dar avand si eu aceeasi problema, am tot cautat. Ce am gasit erau niste masti de par si: tine parul Cat mai liber, pentru ca porii sa se deschida si sa aiba loc firul de par sa se dezvolte.Acum, sincer, nici eu mai stiu ce si cum: ))

| BiuL a răspuns:

Nu e adevarata chestia cu parul impletit. E un mit nefondat.
Uleiurile si sampoanele nu sunt nefolositoare! Alege produse de calitate si potrive tipului tau de par. Incearca ulei L'oreal Mythicl Oil, daca vrei natural : ulei de masline, de ricin, ou.
Placa, foehnul, ondulatorul si produsele de styling (fixativ, spuma, gel) folosite in exces strica.
Si nu uita sa iti tunzi varfurile periodic.