| Un NiMeNi CeLeBrU a întrebat:

Am auzit ca inainte sa iti epilezi mustata cu benzi cu ceara trebuie sa iti dai cu ulei ca sa nu se faca urat, adica sa nu se faca buba. e adevarat?

8 răspunsuri:
| overdose90 a răspuns:

Nu neaparat.eu nu ma dau cu nimic inainte, dar ai putea folosi putin exfoliant, uneori se mai descuameaza pielea, asa mi se mai intampla mie.important e sa aplici ceva dupa, o crema ceva

| veveroi a răspuns:

Din cate situ eu nu

ca sa nu ti se faca urat dati cu crema hidratanta dupa ce te faci cu ceara

bafta!:*

| kr.mdy a răspuns:

Si ca sa nu ramana rosie pielea, te faci seara, peste noapte va trece orice urma.

| rebb a răspuns:

Exista anumite geluri /creme /uleiuri pentru dupa epilare, nu inainte.Inainte de a te epila nu trebuie sa te dai cu niciun fel de crema, cu nimic nimic! E valabil pentru epilarea in orice zona.Banuiesc ca sunt unele speciale pentru dupa epilarea faciala. Uita-te pe net.

| ellene a răspuns:

Nu e adevarat. daca te dai cu ulei inainte sa aplici banda, nu se mai lipeste ceara si nu se duce mustata. cu ulei te dai dupa ce te epilezi, in cazul in care ti-au ramas bucatele de ceara...adica asa ceva lipicios. si nu ma refeream la ulei alimentar, ai in pachetul de benzi servetele imbibate in ulei.

| talk2me a răspuns:

Inainte sa epilezi mustata te demachiezi. sa fie curata pielea. altceva nimic. dupa ce te epilezi, folosesti servetelele cu ulei din dotare ca sa inlaturi urmele de ceara ramase, apoi poti folosi crema hidratanta de fata de zi de zi.

| betina_3373 a răspuns:

Te dai cu ulei dupa ce te faci nu inainte ca nu se mai lipesc benzile. Daca nu te dai cu ulei, sa te dai macar cu crema hidratanta ca sa nu te iriti si sa te inrosesti.

| teodora310 a răspuns:

Nu cred ca este adevarat. La unele benzi, in pachet exista niste servetele care sunt uleioase, dar acelea se folosesc dupa epilare pentru a curata urmele de ceara.
:*