| PeAcE a întrebat:

Am auzit ca Zineryt este un produs care te scapa de acnee. Am mai inteles si ca trebuie sa fie prescris de medic pentru a fi cumparat. Este neaparat? Adica il pot cumpara si fara prescriptia unui medic? M-ar mai interesa pretul, cum actioneaza si alte detalii despre acest produs.

17 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Il poti cumpara fara prescriptie medicala de la orice farmacie (n-ai nevoie de reteta) si costa intre 30 si 35 RON (depinde de farmacie). Este un produs foarte bun, aproape miraculos! Ti-l recomand cu incredere! Trebuie aplicat doar pe locurile in care ai cosuri pentru a nu-ti usca tenul prea tare. Succes!winking kiss

| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Buna! Il poti cumpara fara prescriptie de la medicul de familie, te duci la farmacie si pur si simplu il iei, sau daca vrei sa il iei compensat poti sa mergi la doctor ii zici ca ai probleme cu acneea si iti poate da o reteta.Costa cam 30 lei, eu atat am dat ultima oara (acum 2 luni), insa pot sa zic ca nu e f bun, adica unii spun ca e bun, insa depinde de tenul pe care il ai pentru ca nu la toate persoanele actioneaza la fel.Eu am folosit o perioada insa nu prea a functionat, iti usuca pielea la fel ca si lamaia(ai putea sa incerci sa te dai cu lamaie in zonele afectate si sa vezi ca poate iti trece). Iti recomand sa mergi si la un dermatolog. sper sa iti dispara. pa-pa :*

| Petronela a răspuns:

Buna! Zinerytul este foarte bun pentru cosuri si acnee dar nu stiu daca trebuie prescris de medic pentru a-l cumpara. Mie mi l-a dat medicul de familie cand am fost la control deoarece nu mai suportam cosurile.Pretul variaza intre 20-30 de lei(eu am dat 27 lei).

| Kittynika a răspuns:

Da este si acesta un produs foarte bun.il poti lua de la farmacie. costa intre 20 si 30 de lei. L-am folosit de doua ori.prima data a dat rezultate foarte bune acum doi ani.Am mai vrut sa incerc si anul asta dar mi-a iritat foarte urat fata.Depinde de ten daca nu iti face bine inceteaza sa il folosesti, sa citesti instructiunile cu atentie.

| Scumpilici21 a răspuns:

Buna! Te sfatuiesc sa il incerci pe propria fata deoarece tenul difera si depinde si de felul in care accepta medicamentul.dar o crema buna este de la oriflame si nici nu sunt scumpe...un defect la Zineryt este ca dupa 31 de zile trebuie aruncat flaconul... sper ca am fost de folos:*!

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu nu trebuie neaparat prescris de medic. te poti duce la farmacie sa ceri zineryt solutie cutanata si fara reteta.este foarte bun ti l recomand. te ustura putin cand il dai sau ai o senzatie de arsura foarte usoara dar acest lucru nu trebuie sa te sperie e ok.il aplici seara pe fata sau in zonele cu probleme acneice.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zineryt coasta in jur de 32 de lei...am cumparat eu saptamana asta big grinbig grin... e foarte bun si te scapa de acnee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zineytul e foarte bun, dar nu trebuie sa te dai cu el numai o data la doua zile (daca te dai in fiecare, zimicrobii se obisnuiesc cu el si astfel nu mai este eficient) bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pretul este 34 de lei, am intrebat eu ieri la farmacie, dar merge luat pe reteta gratuita de la medicul de familie(eu am luat de 2 ori)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am facut o eczema si dermatolog-ul mi-a prescris zineryt, cicaderm de la IVATHERM.Este fff bun mai ales ca eu ma demachiam cu IVATHERM -lapte demachiant 2 in 1-Apoi ma dadeam cu el iar unde existau rani aplicam CICADERM -cicatrizeaza.A fost atat de bun folosit in paralel cu produsele IVATHERM inccat vreau sa le mai cumpar inca o data chiar daca reteta necompensata m-a costat 1 milion! Continea : ZINERYTUL,UNIDOangrypastile pentru acnee), CICADERM d la IVATHERM, DEMACHIANT 2IN 1 d la IVATHERM.

Alte răspunsuri
| Langatine a răspuns:

Heii eu acum l-am cumparat, la recomandarea medicului de familie, a fost gratis. Sper sa fie bine....la tine cuma fost?

| Oana_1841 a răspuns:

Eu am auzit de Zineryt ca este bun pentru cosuri, mi-a spus un cosmetician, dar am auzit ca data cerem medicului de familie o reteta pentru zineryt il putem avea pe gratis.am sa merg si eu maine sa'mi faca medicul reteta

| MayraM a răspuns:

Buna am o intrebare: Zineryt-ul se poate folosi si pentru acneea de pe spate?