| anonim_4396 a întrebat:

Am avut o problema cu genele,si as vrea sa va intreb,daca imi voi taia putin virful genelor, in cit timp imi vor creste mari? ajutati-ma va rog

Răspuns Câştigător
| chibiusa a răspuns:

Nu le taia, mai bine inainte de culcare aplica putin ulei de ricin, cand eram micuta mama imi punea uleiul de ricin cu un betisor de urechi. Efectul este garantat in 2-3 luni (vizibil)

2 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Nu se taie genele, deoarece ele cresc foarte foarte greu, adica iti dai seama aca daca ar creste ca si parul toti am avea gene uriase insa cea mai mar tampenie din lume e sa iti tai genele.
Daca vrei sa le ajuti sa creasca putin mai mult poti sa iei o periuta de la un rimel vechi pe care sa o speli si sa o cureti bine de tot iar apoi bagi in sticluta de ulei de ricin iar apoi se da pe gene ca si rimelul.

| faramatania a răspuns:

Deci,nu prea trebuie să-ţi tai deloc din gene,indiferent de ce problemă ai fi avut,citeşte mai jos, şi lămureşte-te singură, şi alţii au mai gafat, poţi învăţa deci, şi din experienţe de acest gen.
http://sfaturi.eva.ro/......85388.html