| anonim_4396 a întrebat:

Am calcaiele foarte uscate tot timpul, ce sa fac? Mi-e groaza de umblat

5 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Inainte de culcare puneti feli de lamaie pe zonele afectate.happy si foloseste o crema hidratanta care te v-a ajuta foarte mult.big grin
Mult succes!winking

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Inmoaie-le bine, ia cu lama, cu mare atentie, stratul gros, apoi razui cu piatra ponce, sau dispozitivul metalic special, si apoi le dai cu o crema nutritiva regulat! Vezi si un medic ortoped, ai putea avea unele probleme cu mersul/stilul, sau altele de gen! Success!

| iulia18 a răspuns:

In primul rand consider ca ar trebui sa te duci la un salon de pedichiura si o sa se rezolve problema.Sa stii ca merita si apoi va trebui sa intrebi cum sa le mentii asa.Nu e costisitor sa stii!

| claudya a răspuns:

Trateaza-le cu o crema grasa anume pentru calcaie uscate, seara inainte de culcare spala-ti picioarele, sterge-le bine aplica crema de care-ti spuneam si ia o pereche de sosete de bumbac in picioare fara sa stergi crema, repeta acest procedeu cel putin 2-3 saptamani, astept raspuns...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa hidratezi foarte bine laba piciorului, poate fi si materialul incaltamintei pe care o porti sau chiar o ciuperca, nu umbla desculta pe gresie sau pe parchet pentru ca sunt destule microorganisme care pot afecta pielea taplii, nu folosi piatra ponce din acelasi motiv.inainte de culcare iti hidratezi calcaiul foarte bine si iti pui o soseta.