| Baaamilogule a întrebat:

Am cum sa imi fac parul sa creasca 1 cm in doua saptamani? mi-am luat prea mult din breton si arat foarte ciudat

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In medie, firele de par cresc cca. 1 cm intr-o luna.

| Violleta2022 a răspuns:

Nici daca tragi de le nu va creste 1cm la 2 saptamani laughing

Parul creste hormonal, cam 1 cm pe luna, si numai in situatii exceptionale cand te hranesti extrem de bine cu mancare plina de legume, fructe variate, carne si dormii 9-10 ore pe noapte, numai atunci hormonii pot sa ajute si sa-ti creasca parul cu maxim 1.5cm pe luna.