| porcelan a întrebat:

Am cumparat niste blugi draguti. I-si lasa culoare. Mi-a prins pantofii, bluza...tot. Se poate face ceva?

Răspuns Câştigător
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Trebuie tinuti la inceput in apa cu otet cateva ore, apoi trebuie clatiti in multa apa.Nu trebuie spalati in apa calda cu detergent niciodata, eventual apa sa fie ca apa de vara si sa folosesti sapun de casa apoi trebuie foarte bine clatiti.

6 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

Nu prea, ai grija sa nu transpiri in ei, e singurul sfat pe care ti-l pot da, pentru mai multe informatii despre beauty, intra pe blogul meu, gasesti adresa la profilul meu de pe TPU. xoxo

| rrrrrrrrrrrrrrrrrr a răspuns:

Trebuie spalati in apa rece cu otet alimentar, 1, 2lotet la trei litrii apa, se tin cam 2-3 ore se limpezesc in mai multe ape reci si apoi nu mai lasa culoarea.

| seawolf a răspuns:

Da, lasa-i in apa pana se mai lasa putin din culoare (ca sa numai scape atata) happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se tin cateva ore in apa cu otet, mai tarziu o sa vezi ca nu o sa mai ai probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se tin cateva ore in apa cu otet, mai tarziu nu o sa mai ai probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai exista si un produs de la vanish care fixeaza culoarea si nu o amesteca cu alte haine cand ii pui la spalat. Cauta in magazine si incearca. Nu ii spala in apa calda!